Instagram pre školy

Karel Komínek

Instagram pre školy

130 130 people viewed this event.

O školení

Vaši študenti sú na Instagrame – buďte tam tiež! Na tomto školení sa dozviete, ako táto populárna sociálna sieť funguje a ako ju ovládať. Dozviete sa, ako môže vaša škola komunikovať so študentmi a kandidátmi prostredníctvom Instagramu a ako úspešne vybudovať silnú komunitu. Spoločne sa pozrieme na to, ako komunikovať na Instagrame v rôznych fázach školského roka, so špeciálnym zameraním na obdobie náboru a prijímania žiakov, a naučíme sa vytvárať kvalitný obsah, ktorý zaujme vašich žiakov.

 

V prípade, že nebudete so školením spokojní, spoločnosť Než zazvoní vám garantuje vrátenie 100 % účastníckeho poplatku.

Školenie Instagram pre školy je akreditované ako vzdelávací program DVPP pod číslom MSMT-40314/2020-2-993  

  Školenie Instagram pre školy môže byť financované z projektu Šablóny pre stredné školy

Čo si účastníci odnesú zo školenia?

 • Dozviete sa, ako správne nastaviť a nastaviť profil vašej školy na Instagrame.
 • Dozviete sa, ako správne ovládať profil Instagram z pozície správcu.
 • Budete vedieť, ako získať sledovateľov svojho školského profilu.
 • Naučíte sa, ako správne prepojiť profil na Instagrame so školským Facebookom a webovou stránkou.
 • Pochopíte, aké fotografie a obsah patria na školský profil na Instagrame a ako ich správne upraviť.
 • Naučíte sa vyberať vhodný jazyk pre komunikáciu na Instagrame a používať emotikony.
 • Budete môcť vytvoriť vhodný príspevok a príbeh na Instagrame.
 • Zoznámite sa s analytickými nástrojmi a naučíte sa pracovať s komunitou Instagramu.

Obsah školenia

 1. Čo je Instagram, rozdiely oproti Facebooku a iným sociálnym sieťam. Viete, čo je Instagram, ako vznikol a na čo sa používa? Všetko vysvetlíme a pridáme porovnania so službou Facebook a inými sociálnymi sieťami.
 2. Instagram v školskej komunikácii. Ako začať používať Instagram na školské komunikačné účely? Čo naň patrí a čo nie? Predstavíme vám koncept obsahovej stratégie pre Instagram a odhalíme cieľové skupiny.
 3. Ako nastaviť Instagram. Teoretický postup nastavenia Instagramu – vhodný výber používateľského mena, správne nastavenie profilu, vyplnenie informácií a prevod profilu na profil organizácie. Úvod do možností správcu profilu a zdieľanie profilu medzi viacerými správcami.
 4. Workshop: vytvorenie a nastavenie profilu. Praktické nastavenie, nastavenie a kontrola profilu pod vedením školiteľa.
 5. Ako prepojiť Instagram so službou Facebook a webom. Ukážeme vám, ako prepojiť Instagram so školským Facebookom, a predstavíme vám možnosti prepojenia Instagramu so školskou webovou stránkou.
 6. Ako získať nasledovníkov. Predstavujeme, ako získať prvých sledovateľov pre svoj školský profil. Zistite, ako pracovať s nasledovníkmi iných ľudí, ako propagovať svoj profil a kde ho zdieľať.
 7. Ako funguje Instagram. Vysvetlenie technických princípov a pravidiel Instagramu. Poskytneme vám praktické tipy, ako čo najefektívnejšie využiť Instagram v komunikácii vašej školy.
 8. Fotografie. Úvod do technických požiadaviek na fotografie – veľkosť, pomer strán, kontrast, farba a ďalšie technické a estetické prvky fotografií.
 9. Workshop. Workshop o úprave fotografie na zdieľanie na Instagrame – úprava fotografie a jej príprava pre Instagram.
 10. Hashtagy. Vysvetlenie pojmov hashtag na Instagrame. Definícia hashtagov, technické funkcie hashtagov a využitie hashtagov v školskej praxi.
 11. Ako vytvoriť príspevok na Instagrame. Dozviete sa, ako napísať dobrý text do príspevku, ako a kedy používať emotikony a aké hashtagy zvoliť. Zároveň sa dozviete, aké sú prvky dobrého príspevku, ako funguje pozornosť sledovateľov a ako používať príspevky na propagáciu vašej školy.
 12. Workshop. Pod vedením lektora vytvoríte efektívny príspevok a dostanete naň spätnú väzbu.
 13. Príbehy. Úvod do funkcie Instagram Stories s vysvetlením princípu, cieľovej skupiny a interaktívnych prvkov. Pokyny na tvorbu príbehov, tipy a triky pre efektívne príbehy.
 14. Workshop. Vytvorenie príbehu. Pod vedením lektora vytvoríte interaktívny príbeh na Instagrame.
 15. Odporúčania pre správu Instagramu. Základné odporúčania pre efektívnu správu Instagramu – ako často zdieľať, ako odpovedať na komentáre, moderovať diskusie a prečo a kedy zdieľať príspevky iných ľudí v školských príbehoch.
 16. Analýza. Prehľad analytických nástrojov na Instagrame na vyhodnocovanie účinnosti príspevkov, príbehov a propagačných akcií.
 17. Platená reklama na Instagrame. Predstavíme vám možnosti platenej reklamy na Instagrame a odporučíme postupy pre efektívnu reklamu. Nakoniec si ukážeme, ako propagovať príspevky, príbehy a samotný profil školy.

  Pre koho je školenie určené

  Kurz je určený pre všetkých pracovníkov stredných škôl, ktorí sa zaoberajú prijímaním, propagáciou, reklamou, PR alebo marketingom. Zvyčajne sú to riaditelia, zástupcovia riaditeľov, výchovní poradcovia, ale často aj učitelia, ktorí sa starajú o propagáciu nad rámec svojich pracovných povinností. Kurz je určený pre všetkých, ktorým nie je osud ich školy ľahostajný a chcú zistiť, ako efektívne zabezpečiť jej budúcnosť.

  Informácie o cene a organizácii

 • Cena (online): 2 150 Kč bez DPH (87 € bez DPH) – cena zahŕňa školiace materiály
 • Po zaplatení a absolvovaní školenia dostanú účastníci certifikát
 • Školenie trvá 8 vyučovacích hodín
 • Pokyny k platbe a storno podmienky nájdete tu

 

 

Datum a čas

Začátek: 04-07-2023 09:30 do
Konec: 04-07-2023 13:30
 

Location

Online Event
 

Event Types

 

Event Category

 

Registration End Date

04-07-2023