Letná Akadémia – Intenzívny 4 denný kurz školského marketingu

Letná Akadémia – Intenzívny 4 denný kurz školského marketingu

80 80 people viewed this event.

Letná Akadémia Než zazvoní je kompaktný program praktického marketingu škôl, určený pre vedúcich pracovníkov a osoby zodpovedné za nábor školy. Počas štyroch pohodových dní sa v krásnej prírode Českomoravskej vrchoviny naučíte, ako získať uchádzačov aj ich rodičov na svoju stranu, ako vylepšiť komunikáciu a budovať povesť školy. Okrem toho si oddýchnete vo wellness alebo pri bowlingu, zoznámite sa s partiou nadšencov do školského marketingu aj s celým tímom Než zazvoní.

Spojte príjemné s užitočným – vzdelávajte sa a načerpajte sily aj vedomosti do nového školského roka!

Letnú Akadémiu ponúkame v dvoch variantách. V rámci štandardného balíčka budete ubytovaní v dvojposteľových hotelových izbách, a to vrátane plnej penzie počas celého programu. Lacnejší variant zahŕňa len účasť na Akadémii a výučbové materiály bez ubytovania a stravy.

  Letná Akadémia Než zazvoní je akreditovaná ako vzdelávací program DVPP pod č.j. MSMT-14547/2021-4-540 a MSMT-40314/2020-2-993

Čo si odnesiete?

 1. Stanete sa odborníkom na marketing škôl.
 2. Naučíte sa, ako efektívne komunikovať s uchádzačmi a študentami.
 3. Pochopíte rozhodovací proces uchádzačov a komunikáciu študentov.
 4. Ovládnete všetky témy od letáku, cez Instagram až po web.
 5. Pozdvihnete Vašu školu alebo inštitúciu a rozšírite si know-how.
 6. Získate odbornú certifikáciu DVPP v školskom marketingu.

Čo je na Letnej Akadémii najlepšie?

 • Všetko, čo Vás naučíme, funguje. Neučíme teoretické informácie od stola. Ukážeme Vám praktické priamo aplikovateľné postupy a odporúčania, ako zlepšiť marketing školy a získať viac lepších uchádzačov.
 • Vychádza s dát a overených postupov. Nevaríme z vody. Opierame sa o dáta z takmer 20 prieskumov o procese rozhodovania deviatakov, ich rodičov a základných škôl a ďalšie odborné materiály Než zazvoní.
 • Súčasťou je individuálna konzultácia. Nie ste na to sami. Vždy Vám bude k dispozícii profesionálny lektor pre individuálne konzultácie a to nielen na workshopoch, ale aj v priebehu pobytu a po Vašej účasti na Letnej Akadémii.

Obsah Akadémie

Akadémiu tvorí 8 workshopov po 2 – 4 hodinách, ktoré prebiehajú v rôznych časoch. Účastníci sa môžu zúčastniť všetkých workshopov alebo si z celého programu zvoliť tie témy, ktorých sa chcú zúčastniť. Pre absolvovanie Akadémie je nutné sa zúčastniť minimálne 6 tém. Podstatnou časťou Akadémie je výmena skúseností medzi účastníkmi a individuálne konzultácie s lektorom, a to ako počas dňa, tak aj pri večernom programe.

 • Plná škola – nie je propagácia ako propagácia. Na začiatku zistíte, načo je školám dobrý marketing, aký je proces rozhodovania o výbere strednej školy (tzv. „Životný cyklus uchádzača“) a ako efektívne začať s marketingom na vašej škole – všetko od plánovania, organizovania až po kontrolu.
 • Ako budovať značku školy – viete, že dokážete ovplyvniť povesť vašej školy? Naučte sa, ako vytvárať a aktívne riadiť vlastnú značku a teda aj povesť. Zistíte tiež, ako komunikovať s uchádzačmi, rodičmi, výchovnými poradcami alebo niečo o grafickej identite a o tom ako ovplyvňuje váš nábor.
 • Deň otvorených sŕdc – máte iba jeden pokus. Nepokazte ho! Deň otvorených dverí je vašou najväčšou príležitosťou. Dostaňte naň čo najviac návštevníkov a pripravte im zážitok na ktorý si spomenú, keď budú vypĺňať prihlášku.
 • Generácia Z – takto myslia vaši uchádzači. Každá generácia vyrastá v inom historickom kontexte, čo utvára jej vnímanie sveta. Rozdiely medzi generáciou učiteľov a žiakov tak vytvárajú v mnohých prípadoch trecie plochy. Odhalíme vám detailné informácie o generácii vašich uchádzačov, pochopíte ich správanie a zistíte, aké využívajú technológie.
 • Internetový marketing – máte istotu v online svete? 92% rodičov a 95% uchádzačov si hľadá informácie o školách na webe. Ste si istí, že vás nájdu? Že na vás kliknú skôr ako na ostatné školy? Naučte sa ovládať online priestor.
 • Ako na školský web? Školy zahlcujú svoje už aj tak komplikované weby radom zbytočných prvkov. Nie je ale cieľom odovzdať všetko, stačí to podstatné. Kvalitný web nie je lacný. Napriek tomu existuje veľa nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť zadarmo. Ukážeme si ich prehľad.
 • Facebook pre školy. Vytvorte na Facebooku silnú komunitu okolo vašej školy! Naučíte sa, ako mať tisícové dosahy, ako tvoriť a propagovať Udalosti aj základy krízovej komunikácie. Jednoducho všetko pre to, aby vás bolo poriadne vidieť.
 • Instagram pre školy. Vaši žiaci sú na Instagrame – buďte tam aj vy! Toto školenie vás zasvätí do toho, ako táto obľúbená sociálna sieť funguje a ako ju ovládnuť.

Cena a organizačné informácie

 • Termín: 16. – 19. 8. 2022
 • Miesto: Hotel Artaban, Žirovnice (na hranici Juhočeského kraja a Vysočiny)
 • Cena vrátane výukových materiálov, občerstvenia, plnej penzie a ubytovania na 3 noci je 550 € bez DPH
 • Cena bez plnej penzie a ubytovania 360 € bez DPH
 • Po absolvovaní Akadémie obdržia účastníci 2 certifikáty DVPP s akreditáciou MŠMT

 

Máte záujem o Letnú Akadémiu 2022? Rezervujte si miesto!

 

Datum a čas

Začátek: 16-08-2022 14:00 do
Konec: 19-08-2022 14:00
 

Location