Mindfulness v školskom prostredí

Zuzana Halabalová

Mindfulness v školskom prostredí

20 20 people viewed this event.

Zabezpečte spokojnosť učiteľov a žiakov a dbajte na to, aby sa im v škole dobre pracovalo. V školskom prostredí sa čoraz častejšie používa pojem blahobyt. Vo všeobecnosti sa dá opísať ako stav, v ktorom sa cítime dobre a môžeme dobre fungovať. Prečo je dôležité starať sa o blaho učiteľov a žiakov? Ako môžu školy podporiť celkovú pohodu, produktivitu a schopnosť učiť a vzdelávať sa?

Na praktickom workshope sa budeme venovať tomu, ako môžu školy podporiť pohodu učiteľov a žiakov prostredníctvom cvičenia mindfulness. Vyskúšame si niekoľko techník, ktoré pomôžu upriamiť pozornosť na prítomnosť, upokojiť myseľ a podporiť koncentráciu. Budeme tiež hovoriť o tom, ako zvládať silné emócie, stres a úzkosť. Všetky techniky sa dajú preniesť do školského prostredia a sú prospešné pre dospelých aj deti.

Z marketingového hľadiska je podpora pohody v škole internou komunikačnou aktivitou, ktorá môže mať pozitívny vplyv na atmosféru v škole, spokojnosť zamestnancov a žiakov a z dlhodobého hľadiska aj na samotnú značku školy. Príďte a získajte praktické nástroje, ktoré vám pomôžu zlepšiť atmosféru v škole.

Čo si z tohto školenia odnesiete?

  • Dozviete sa o koncepcii pohody a jej význame vo vzdelávaní.
  • Získate prehľad o všímavosti a výhodách jej praktizovania.
  • Naučíte sa praktické cvičenia na upokojenie a koncentráciu.
  • Vyskúšate si techniky na zvládanie silných emócií, stresu a úzkosti.
  • Získate účinné nástroje na použitie v školskom prostredí a v osobnom živote.
  • Poskytneme vám tipy na zavedenie praxe všímavosti v škole.

Obsah seminára

  1. Prečo je dôležité zamerať sa na pohodu v škole? To, ako sa učitelia a študenti cítia v škole, ovplyvňuje ich celkovú pohodu, ktorá následne ovplyvňuje ich produktivitu. Budeme hovoriť o tom, čo všetko má vplyv na pohodu.
  2. Čo je to všímavosť a aké sú výhody jej praktizovania? Všímavosť je schopnosť prežívať prítomný okamih. Budeme hovoriť o tom, čo prináša do života a ako môže zlepšiť produktivitu aj schopnosť učiť sa.
  3. Praktické cvičenia. Workshop bude zameraný na prax. Vyskúšame si niekoľko cvičení na upokojenie, koncentráciu, zvládanie stresu a úzkosti. Všetky cvičenia sa dajú preniesť nielen do školského prostredia, ale aj do každodenného života.
  4. Ako zaviesť cvičenie všímavosti v škole? Spokojní učitelia a žiaci sú základom dobrej atmosféry a dobrej povesti školy. Poradíme vám, ako efektívne zaviesť prax mindfulness do školského prostredia a účinne sa postarať o pohodu zamestnancov a žiakov.

O lektorke

Workshop povedie Nela Pliešovská, marketingová konzultantka a školiteľka, ktorá vedie kurzy jogy a mindfulness už štyri roky. Venuje sa práci s telom, dychom a mysľou a odovzdáva techniky, ktoré pomáhajú dosiahnuť harmóniu a vnútorný pokoj v každodennom živote.

Informácie o cene a organizácii

Workshop sa uskutoční pod vedením lektorky Mgr. Nela Pliešovské.
Počet účastníkov max. 10.
Účastníkom sa odporúča, aby si priniesli vlastnú podložku na sedenie/vankúš.
Špeciálna cena pre prvé termíny 2 350 Kč bez DPH (95 € bez DPH) namiesto 3 450 Kč bez DPH (138 € bez DPH) – cena zahŕňa školiace materiály.
Po zaplatení a absolvovaní školenia dostanú účastníci certifikát.
Pokyny k platbe a pravidlá stornovania nájdete na tu.

 

Datum a čas

Začátek: 14-09-2022 09:30 do
Konec: 14-09-2022 13:30
 

Location

 

Event Types

 

Event Category

 

Registration End Date

14-09-2022