TikTok pre školy

Zuzana Halabalová

TikTok pre školy

63 63 people viewed this event.

O školení

TikTok je jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete a jej popularita neustále rastie. Má najväčšiu používateľskú základňu medzi generáciou Z, vašimi študentmi a uchádzačmi. Dokonca aj stredné školy si začali všímať TikTok a kontaktujú nás s otázkami, či a ako môžu využívať TikTok pre svoju školu. Spoločne vás oboznámime s jej princípmi, obsahom a s tým, ako možno TikTok využiť pri propagácii školy.

V prípade, že nebudete so školením spokojní, spoločnosť Než zazvoní vám garantuje vrátenie 100 % účastníckeho poplatku. 

Čo si účastníci odnesú zo školenia?

  • Naučíte sa, ako správne nastaviť a vytvoriť školský profil TikTok.
  • Naučíte sa, ako správne ovládať profil Tiktok z pozície správcu.
  • Budete vedieť, ako získať sledovateľov profilu školy.
  • Dozviete sa, ako správne prepojiť profil TickTok s Instagramom a webovou stránkou vašej školy.
  • Pochopíte, ako vytvárať kvalitné videá a upravovať ich na zdieľanie na TikToku.
  • Budete si vedieť vybrať vhodný jazyk a porozumiete používaniu emotikonov a hashtagov.
  • Zoznámite sa s analytickými nástrojmi a naučíte sa pracovať s komunitou TikTok.

Obsah školenia

1. Čo je TikTok. Odlišnosti od Instagramu a iných sociálnych sietí Predstavenie sociálnej siete TikTok – história, štatistiky používateľov v Českej republike a vo svete. Porovnanie TikToku s Instagramom a inými sociálnymi sieťami, ktoré používajú študenti v Českej republike.

2. TikTok pri komunikácii a propagácii školy.  Začlenenie TikToku do komunikácie školy ako ďalšieho prvku mediálneho mixu. Odlíšenie TikToku od ostatných komunikačných nástrojov školy a predstavenie koncepcie obsahovej stratégie školy pre TikTok. Definovanie cieľových skupín, ktoré môže škola na TikToku osloviť.

3. Ako nastaviť TikTok. Teoretický postup vytvorenia účtu TikTok – výber správneho používateľského mena, správne nastavenie profilu, vyplnenie informácií a prevod profilu na firemný profil. Úvod do možností správcu profilu a zdieľanie profilu medzi viacerými správcami.

4. Workshop: nastavenie a konfigurácia profilu. Praktické nastavenie, nastavenie a kontrola profilu pod vedením školiteľa.

5. Ako prepojiť TikTok s inými sociálnymi sieťami a webom. Teoretické a praktické prepojenie TikToku so školským Instagramom, predstavenie možností prepojenia TikToku so školskou webovou stránkou.

6. Ako získať sledovateľov. Predstavenie postupov, ako získať prvých sledovateľov pre profil školy. Účastníci sa dozvedia, ako pracovať so sledovateľmi iných ľudí, ako propagovať profil a kde ho zdieľať pre čo najefektívnejšie získavanie nových sledovateľov.

7. Ako funguje TikTok. Vysvetlenie technických princípov a pravidiel TikToku so zameraním na praktické tipy, ako čo najefektívnejšie využívať TikTok v školskej komunikácii. Vysvetlenie kanála TikTok, algoritmu, ovládacích prvkov a prostredia na správu profilov.

8. Videá. Úvod do technických požiadaviek na videá – veľkosť, dĺžka, kontrast, farba a ďalšie technické a estetické prvky fotografií. Úvod do možností úpravy videa na mobilnom zariadení.

9. Workshop Úprava videí pre TikTok, Workshop Úprava fotografií na zdieľanie na TikTok. Vyskúšate si strih a prípravu krátkeho videa na zdieľanie na školskom TikToku.

10. Hashtagy a trendy. Ako fungujú koncepty hashtagov a trendov na TikToku. Definovanie hashtagov, predstavenie trendov, technické funkcie hashtagov a využitie hashtagov a trendov v školskej praxi.

11. Ako vytvoriť príspevok na TikTok. Zistite, ako napísať dobrý text do príspevku, ako a kedy používať emotikony a aké hashtagy zvoliť. Dozviete sa tiež, aké sú prvky dobrého príspevku, ako funguje pozornosť sledovateľov a ako používať príspevky na propagáciu vašej školy.

12. Workshop o vytvorení prvého príspevku. Účastníci pod vedením školiteľa vytvoria efektívny príspevok s využitím poznatkov zo školenia. Školiteľ skontroluje príspevky a poskytne spätnú väzbu.

13. Živé udalosti. Počas školenia sa dozviete o možnostiach živého vysielania na TikToku, pravidlách živého vysielania a nastavení udalosti.

14. Zabezpečenie TikTok. Pravidlá používania TikToku – obmedzenia používania do 13 rokov. Bezpečné správanie na sociálnych sieťach, nástrahy TikToku pre mladých ľudí.

15. Odporúčania pre správu TikTok. Naučte sa, ako efektívne spravovať TikTok – ako často zdieľať, ako odpovedať na komentáre, moderovať diskusie a prečo a kedy zdieľať príspevky ostatných v školských videách.

16. Analýza. Prehľad analytických nástrojov na TikToku, ako vyhodnotiť účinnosť príspevkov, príbehov a propagačných akcií.

17. Platená reklama na TikToku. Aké sú možnosti platenej reklamy na TikToku a odporúčané postupy pre efektívnu reklamu. Propagácia príspevkov, príbehov a samotného profilu školy. Účastník kurzu musí mať vlastný smartfón s nainštalovanou aplikáciou TikTok.

Pre koho je školenie určené

Kurz je určený pre všetkých pracovníkov stredných škôl, ktorí sa zaoberajú prijímaním, propagáciou, reklamou, PR alebo marketingom. Zvyčajne sú to riaditelia, zástupcovia riaditeľov, výchovní poradcovia, ale často aj učitelia, ktorí sa starajú o propagáciu nad rámec svojich pracovných povinností. Kurz je určený pre všetkých, ktorým nie je osud ich školy ľahostajný a chcú zistiť, ako efektívne zabezpečiť jej budúcnosť.

Informácie o cene a organizácii

Cena (online): 2 150 Kč bez DPH (87 € bez DPH) – cena zahŕňa školiace materiály
Po zaplatení a absolvovaní školenia dostanú účastníci certifikát
Školenie trvá 8 vyučovacích hodín
Pokyny k platbe a storno podmienky nájdete tu

 

Datum a čas

Začátek: 20-12-2022 09:30 do
Konec: 20-12-2022 13:30
 

Location

Online Event
 

Event Types

 

Event Category

 

Registration End Date

20-12-2022