školenie

Canva pre základné a materské školy

Vytvárajte úžasné grafické materiály zdarma a on-line

O školení

Zabudnite na plagátiky vytvorené vo Worde alebo PowerPointe. Zoznámte sa s Canvou! S týmto sympatickým grafickým editorom vytvoríte ľahko a rýchlo úžasné návrhy pre výučbu aj propagáciu svojej školy.

Zaujmite svojich žiakov pútavou prezentáciou, motivujte ich prostredníctvom kreatívnych pracovných listov alebo ich inšpirujte krásnymi výučbovými materiálmi. S Canvou to zvládnete hravo. Nemusíte sa obávať práce so zložitými grafickými programami. Canva je intuitívna a spolu s nami zvládnete všetky jej funkcie počas jedného dopoludnia. Krok po kroku si ukážeme, ako s programom efektívne pracovať, ako rýchlo a ľahko vytvoriť krásny návrh aj múdre tipy a triky, ktoré vám ušetria čas!

Program je dostupný online, pre školy je navyše zadarmo, a to vrátane rozšírenej verzie. Môžete ho teda využívať nielen vy, ale celá vaša škola. Zahrňte prácu s Canva priamo do výučby! Podporíte kreativitu detí a uvidíte, aké krásne a nápadité veci zvládnu vytvoriť aj tí najmenší.

Canvu perfektne využijete aj na prezentáciu a propagáciu vašej školy! Potrebujete príspevok na sociálne siete, banner na web alebo informačnú brožúrku pre rodičov? Všetko hravo navrhnete. Na školení sa navyše dozviete aj to, ako najefektívnejšie komunikovať s vašou cieľovou skupinou a ako pre to využiť sociálne siete ako Facebook a Instagram.

ŠKOLENIE OD PROFESIONÁLOV

Všetci naši školitelia sú odborníci s dlhoročnou praxou v komerčnom, politickom a školskom marketingu. V prípade, že nebudete so školením spokojný, Než zazvoní garantuje vrátenie 100% poplatku za účasť.
Image
Každý účastník dostane vzdelávacie materiály ku školeniu

Čo si zo školenia odnesiete?

 • Zistíte, čo je to Canva, ako sa používa a ako získať platenú (prémium) verziu zdarma pre školy.
 • Naučíte sa vytvárať krásne návrhy pre výučbu aj voľnočasové krúžky, ale aj efektívnu grafiku pre propagáciu vašej školy.
 • Ukážeme vám ako vytvárať pútavé a profesionálne materiály, ktoré vašich žiakov zaujmú, inšpirujú a motivujú.
 • Predstavíme vám formáty a šablóny pre nevšednú a modernú grafiku v školstve.
 • Ukážeme vám fotobanky zdarma, kde môžete legálne sťahovať a používať profesionálne fotografie.
 • Naučíte sa vytvárať jednoduché animácie a videá.
 • Ovládnete rôzne formáty (1: 1, 9:16) pre maximálne využitie sociálnych sietí aj pracovných listov.

Obsah školenia

Čo je to Canva?
Pozrieme sa na základné predstavenie funkcií on-line grafického editora Canva, rozloženie užívateľských prvkov i princíp cloudového nástroja.
Ako vytvoriť grafický návrh?
Ako vytvoriť svoj prvý návrh? Ukážeme si, ako v Canva editore prebieha práca s fotografiami, textom, šablónami i grafickými prvkami.
Fotobanka alebo vlastné fotky?
Kedy siahnuť po fotke z fotobanky a kedy použiť vlastnú sadu? A kde získať legálne fotografie z fotobánk zadarmo?
Čo je to sada pre značku?
Ako nahrať a nastaviť farby, logá a písma, ktoré používa vaša škola? Uľahčite si prácu tam, kde to má skutočne zmysel.
Aké používať formáty?
Pre propagáciu školy budete potrebovať celú škálu rôznych grafických výstupov v rôznych formátoch. Ukážeme si, aké a kde používať.
Tipy a triky pre efektívnu grafiku.
Ako vytvoriť návrh, ktorý vás bude správne prezentovať? Pre vytvorenie profesionálnych výstupov musíte poznať niekoľko jednoduchých tipov.

Řekli o školení

„Školení řadím k těm nejefektivnějším a nejproduktivnějším. Přínosný byl jak obsah, tak odpovědi na otázky v diskusi v průběhu a po školení. Poznatky jsme ihned začali aplikovat a těšíme se na výsledky letošního školního roku.“
- Ing. Jitka Zelená, SOŠ Nové Město na Moravě

Pre koho školenie určené?

Kurz je určený všetkým pracovníkom stredných škôl, ktorí sa starajú o prijímacie konanie, propagáciu, reklamu, PR alebo marketing. Väčšinou sú to riaditelia, zástupcovia riaditeľov, výchovní poradcovia, mnohokrát ale aj učitelia, ktorí sa o propagáciu starajú nad rámec svojich pracovných povinností. Kurz je určený všetkým, ktorým nie je ľahostajný osud ich školy a chcú zistiť, ako efektívne zabezpečiť jej budúcnosť.

Cena a organizačné informácie

 • On-line školenie: 72,9 € bez DPH – cena zahŕňa materiály ku školeniu.
 • Počet účastníkov je obmedzený na 10 osôb.
 • Po zaplatení a absolvovaní školenia dostanú účastníci certifikát.
 • Školenie trvá 5 vyučovacích hodín.
 • Pokyny k platbe, storno podmienky nájdete tu.

Rýchly kontakt

Regina Štěpánská

Mgr. Regina Štěpánská

Koordinátorka školení

 stepanska@nezzazvoni.cz
 +420 736 265 115